Grubumuz Her Bireyi “Şikayet Tanımınında da belirtildiği gibi,  firmalarımızda ürünlerimizi veya şikayetleri değerlendirme işlemlerinin hizmetlerimiz hakkında yapılan ve sonucunda açık veya üstü örtülü bir yanıt ya da çözüm bekleyen memnuniyetsizlikler olduğunun bilincindedir.” Tanımın kaynağı: ISO 10002:2004

Kuruluşlarımızın mevcut müşterilerini elinde tutması, yeni müşteri edinmesinden en az dört kat daha masraflıdır. Sürekli olarak müşteri kaybeden kuruluşlar zarar gören itibarlarını onarmak için büyük çaba gösterirler.

Günümüzün rekabet ortamında ürün ve hizmet alanındaki yeniliklerimiz yerleşik performans düzeylerinin yeniden tanımlanmasına yol açmaktadır. İyi bir Şikayet Yönetimi Sistemi, başarılı işletmemiz için müşterilerimizin gereksinimlerini yönetmek ve markalarını korumak açısından önemli gereklilik ve sorumluluk biriktirmiştir.

Müşteri Memnuniyeti standardı, ISO 10002: 2004 – Şikayet Yönetimi Sisytemi uygulamak için yönerge standardı, kuruluşumuzun müşterilerinin şikayetlerini nasıl başarılı bir şekilde ele aldığımızı tanımlamamıza, yönetmemize ve sebeplerini anlamamıza yardımcı olur.

Bu standart, müşteri şikayetlerini başarılı bir şekilde ele almanın kilit gerekliliklerini belirtir ve işletmelerimizde müşteri memnuniyetsizliğiyle başa çıkmamıza yardımcı olmak için şikayet yönetimi denetimleri içerir.

Müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi  hedefleyen CEBSAN® için genel bir gerekliliğidir.

Sektörümüzdeki bilgi ve deneyimimizin şikayet yönetimi sistemimizin yararlarını nasıl sonuna kadar kullanabileceğimizi biliyor, müşterilerimizin şikayetlerini rakiplerimize üstünlük sağlamak için bir avantaj kazanma fırsatına dönüştürmemizi sağlamaya yardımcı olduğuna inanıyoruz.

Sonucunda ;

  • Müşterilerimizin Uzun yıllar Tercih Sebebi Olmamız Yönetim sistemini benimseyerek müşterilerimizin bağlılığını koruma yeteneğimizi artırıyoruz.
  • Marka itibarıCEBSAN® bir MARKA dır.” Şikayet yönetimi sistemimizi uygulamak ve belgelemek, hissedarlarımıza müşterilerimizi memnun etme konusunda gerçek bir kararlılık sergilediğimizi ve şikayetleri değerlendirmek, analiz etmek ve gözden geçirmek için halihazırda işlemlerimiz olduğunu gösteriyor.
  • İşlem etkinliği Uygulama ve sertifikasyon müşteri sorunlarını ele alma konusunda tutarlı bir yaklaşım sağlayarak eğilimleri tanımlamamıza, şikayet nedenlerini ortadan kaldırmamıza ve kuruluşumuzun işlemlerini geliştirmemize olanak sağlıyor.
  • Geliştirilmiş iç iletişim ve ilişkiler Şikayetleri çözüme kavuşturmak için müşteri merkezli bir yaklaşım benimsememize yardımcı olurken çalışanlarımızı da müşterilerilerimizle birlikte çalışma yeteneklerini geliştirmeleri konusunda teşvik ediyor.
  • Esneklik Bu standart ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’iyle uyumludur ve kuruluşumuzun değerine değer katmamıza ve etkinliğini artırmamıza yardımcı oluyor. Grubumuz için aynı zamanda bir yol gösterici.
  • Sürekli Gelişim Şikayetleri değerlendirme işlemimizin, şikayetlerin çözüme kavuşturulmasının ve nerelerde iyileştirme yapılabileceğinin sürekli olarak gözden geçirilmesi ve analiz edilmesi için zemin hazırlıyor.

40 yılı aşkın tecrübesi ile CEBSAN®sektöründe, 27.000’i aşan müşteri portföyüyle sektöründe güvenilir bir MARKAdır.

Konuk IP 18.207.129.175