Yangın Söndürme Sistemleri (Otomatik, Bina Yangın Söndürme) Manuel olarak müdahale edilemeyecek büyüklükte yangınların ortaya çıkma riski bulunan yerlerde, yangını hızlı bir şekilde algılama özelliği sayesinde daha başlamadan söndüren ve çevreye uyarı gönderen sistemlere otomatik söndürme sistemleri adı verilir.

 

CEBSAN® HTSystems® Yeni* Söndürme Sistemleri,

Kurulum İmkanları Güncellenmiştir, Daha Detaylı Bilgi için Lütfen Sayfamızı Ziyaret Ediniz. Müşteri Temsilcilerinizle Kurulum Koşullarınızı Belirleyiniz …

 HTSystems® YANGINI BAŞLADIĞI YERDE BİTİRİR!

 

Kabinler,motorlu araçlar, elektrik panoları, jeneratörler, bilgisistem odaları , UPS odaları, kablo kanalları v.b. gibi yerlerin içine monte edilen, yangını kendi algılayan, kendi kendine çalışan ve yangını kaynağında söndüren sistemlerdir.
Sistemi ideal kurma yeri , potansiyel RİSK oluşturan yerlerin merkezidir.
Kendi kendine harekete geçen, yangını başladığı yerde bitiren esnek kırmızı algılama hortumu bulunan otomatik bir sistemdir.Algılama hortumu en iyi şekildeçalışmak üzere , polimer karışımı maddelerden yapılmıştır. Yangın alanını sayılı yerden değil, algılama hortumunun geçtiği her yerden koruma altına alır. Bu sistem tek başına çalışabilmesi yanında bir alarm sistemi ile veya bir sistem kapatma şalteri ile çalışabilir. Bu özellikler tüm riskleri ortadan kaldırır.
Neden bu kadar çok etkilidir ?
Çünkü algılama hortumu, korunacak yerin her tarafından geçtiği için çıkan bir yangını merkez yeri, yani ilk çıktığı yerde algılayıp söndürür.Algılama hortumu nem, pislik ve düzensiz hava akımından etkilenmez.Her koşulda algılama işini yapar.Basınçlandırılmış
Algılama hortumu, korunan alanın içine yerleştirilir.Yangın anında, yangın kaynağının bulunduğu taraftaki hortum küçük yangını hissedince erir ve patlar.Patlayan yerden söndürme maddesi tahliye olur ve yangını daha küçük alev halinde iken söndürür.İsteğe bağlı olarak adapte edilen alarm sistemi de devreye girer.Sistem çok çeşitli boyutlarda ve uzunluklarda kurulabilir.

Ürün ve sistem uygulama resimlerinde uluslararası yangın izi firmasıda referans alınmıştır.

Konuk IP 18.207.129.175