CEBSAN Elde Taşınabilir ve Tekerlekli Yangın Söndürücüler

Bölge itfaiyesinin yangın mahalline gelişine kadar geçen süre içerisinde yangını baskı altında tutarak yayılmasına mani olmak amacıyla tasarlanmış, küçük kapasitelilerihafif, pratik kullanımlı, büyük kapasitelileri ise kolay taşıma, sürat ve manevra rahatlığı açısından tekerlekli olarak üretilen yangın söndürücülerdir. Kaynaklı (dikişli) veya çelik çekme (sıvama) metotları ile imal edilirler.TSE ve CE normlarına uygun, komponentleri yüksek kaliteli ve belgeli olup her sınıf yangında başarı ile kullanılmaktadır.

CEBSAN® Güvenilir İnternet Alışveriş Sitemiz üzerinden Ücretsiz Kargo / Kapıda Ödeme Seçenekleri ile hemen sipariş verebilirsiniz. 

Söndürücü Miktarı Söndürme Maddesi İtici Türü Test Basıncı (Kg/Cm2) Çalışma Basıncı (Kg/Cm2) Çalışma Sıcaklığı Püskürme Mesafesi (m) Söndürücü Madde Art.
1
2
4
6
12
50
ABC TOZ KÖPÜK GAZ N2 25 BAR 17 BAR -20 °C / + 60 °C 4-5(max) %8’den az

(KKT)
Kuru Kimyevi Tozlu
Karışımındaki mono amonyum fosfat oranı genellikle %40 veya %90 düzeyinde bulunan, yangını boğma, radyasyon yalıtımı ve zincirleme reaksiyonu kırma etkisiyle söndüren kimyasal tozlu söndürücülerdir. A,B,C sınıfı her türlü yangın riski taşıyan ortamlarda güvenle kullanılırlar.1Kg.-2Kg.-4Kg.-6Kg.-9Kg.-12Kg. ve 50Kg. kapasitelerde üretilirler.
Köpüklü (FOAM)
Sentetik veya protein esaslı köpük konsantrelerinin belli oranlarda suyla karıştırılmasından elde edilir.Bu karışım yanan yüzey üzerinde bir film tabakası oluşturarak alevin, ortamdaki oksijen ile irtibatını keser ve soğutur.Dolayısıyla boğma ve soğutma etkisi yangını söndürür.Özellikle köpüklü söndürücüler, akaryakıt yangınlarını söndürmek, patlayıcı gazların yayılmasını önlemek, yangın yüzeyini soğutarak yeniden yanmasına engel olmak maksadıyla kullanılır.6 Lt.-9Lt. ve 50Lt. kapasitelerde üretilirler.
(CO2)
CO2 renksiz, kokusuz ve havadan 1.5 kat ağır, bir gazdır.Söndürücü içerisine yüksek basınç altında doldurulur.Gaz serbest hale geçince yaklaşık 450 kat genleşir ve ısısı -78°C’ a düşer.Bu esnada boşaltıldığı ortamdaki yanma ısısını düşürür, oksijen miktarını azaltır ve ağırlığından dolayı yanan madde üzerine çökerek söndürme işlevini tamamlar.B, C sınıfı, özellikle parlayabilir sıvılar ve elektrik tehlikelerini de kapsayan yangınlarda kullanılmalıdır.İletken değildir, elektronik/elektrikli cihazlara zarar vermez.2Kg.-5 kg.-10Kg.-30Kg. ve 45Kg. kapasitelerde üretilirler.
Portatif Askılı,Temiz Gazlı “Bebek Tüpler”
Elde taşınabilir ve tekerlekli yangın söndürücüler üretimi haricinde portatif askılı,temiz gazlı söndürücüler(Bebek Tüp) üretimimizde mevcuttur.Bu söndürücülerin şekil,ebat ve kapasiteleri(2-6 Kg. arası),kullanacağı mekan ölçülerine göre tasarlanmaktadır.Özellikle bina elektrik şaft odaları,yat tipi yüzer platform makine daireleri için ideal söndürücülerdir.Tavana asılırlar.Ortam ısısı 68 dereceye ulaştığında,tüpün altında ki nozul aktive olarak gazı püskürtür.

Daha detaylı bilgi için Lütfen Kataloğumuzu inceleyiniz !

Konuk IP 18.207.129.175